Голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа повідомила, що уряд планує виділити понад 412 мільярдів гривень на оборонні потреби, зокрема на закупівлю військової техніки. Крім того, передбачено додаткове фінансування для освіти, медицини, цифрових ініціатив, підтримки ветеранів та розвитку військових ліцеїв.
Серед основних джерел фінансування зазначаються:
– збільшення доходів бюджету, здебільшого за рахунок податків та переказів з Національного банку,
– збільшення боргових запозичень через облігації внутрішньої державної позики,
– скорочення витрат на обслуговування та погашення боргів.
Крім цього, вводяться нові ініціативи:
– з серпня частина доходів від грального бізнесу та “військового ПДФО” буде направлена на придбання зброї,
– органи місцевого самоврядування отримають можливість використовувати залишки дотацій для шкільних автобусів та укриттів.
Підласа зазначила, що Верховна Рада розгляне зміни до бюджету протягом найближчих двох тижнів. Нагадаємо, що раніше депутат Ярослав Железняк повідомляв про нестачу приблизно 400 мільярдів гривень для забезпечення потреб армії, а прем’єр-міністр Денис Шмигаль також підтвердив плани збільшення фінансування сил безпеки та оборони на той же обсяг.