На офіційній сторінці Молодого театру в Facebook було оголошено, що покази вистави “Ріверсайд драйв” призупиняються. У повідомленні уточнили, що 18 вересня 2025 року вистава не відбудеться.
Цю однодійну виставу було написано американським режисером Вуді Алленом, а поставлено в київському театрі під керівництвом Євгена Галкіна.
Колектив театру висловив своє обурення щодо участі Аллена у Московському міжнародному тижні кіно, зазначивши: “Культура не може бути прикриттям для злочинів”.
“Ріверсайд драйв” розповідає про 45-річного письменника Джима Свейна, який відчуває кризу в родині. Він вийшов на набережну, щоб зустрітися з кимось або обміркувати свої думки, однак його роздуми перервала поява волоцюги, який, здається, знає про його життя все. Цей безхатько допомагає Джиму розібратись у власних проблемах і творчій ідентичності.
Скандал із Вуді Алленом
24 серпня відбувся відеодзвінок Аллена, під час якого він приєднався до Московського тижня кіно. При відповіді на питання про можливі зйомки в Росії, він зазначив, що не отримував таких пропозицій.
Міністерство закордонних справ України рішуче засудило участь кінематографіста у заході країни-агресора. “Це — ганьба та образа пам’яті українських акторів і кінематографістів, які загинули або постраждали від російських військових злочинців”, — підкреслили в МЗС.
Аллен згодом пояснив, що не вважає зупинку культурних зв’язків гарним рішенням у контексті війни.
Нагадаємо, що Чернівецький театр імені Ольги Кобилянської також скасував заплановану на 31 серпня виставу “Ex-comedy літньої ночі, або Який дурний весь рід людський”.