Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров під час вечірнього ефіру 25 жовтня 2025 року.
“Дрон OCTOPUS – це перший український бойовий безпілотник, який ми вироблятимемо в країнах НАТО. На початковому етапі ми плануємо експериментально виготовити до 1000 одиниць, а згодом будемо збільшувати обсяги. Проте поки що не можемо називати точну кількість, але це дійсно важливий крок, оскільки технологія є чутливою”, – підкреслив він.
Умєров також зазначив, що контроль над цими технологіями залишиться у нас, а виробництво буде здійснюватися у співпраці з партнерами.
Інформація про OCTOPUS
Дрон OCTOPUS є результатом спільних зусиль українських та британських науковців, які створили ефективний і дешевий засіб для перехоплення ударних російських безпілотників, таких як “Шахед” чи “Гербер”. Проект фінансується Великою Британією, яка також відповідає за його виробництво.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер зазначив: “Завдяки розвитку потужної оборонної промисловості світового рівня, ми допомагаємо Україні в протистоянні варварським атакам російського диктатора Володимира Путіна, одночасно створюючи нові робочі місця у Великій Британії та стимулюючи економічне зростання”. Його слова стали частиною обговорення з Володимиром Зеленським в Лондоні 24 жовтня.
За даними британської сторони, дрони OCTOPUS вже продемонстрували свою ефективність на полі бою.