Омельченко назвав основні цілі російських атак на енергетику

Омельченко висловив свою думку на своїй сторінці у Facebook. Він зазначив, що відмова США та Китаю підтримати резолюцію МАГАТЕ, яка засуджує обстріли енергетичної інфраструктури України, дозволила Росії вважати, що її атаки залишаться безкарними.

Експерт підкреслив, що великі теплоелектроцентралі (ТЕЦ) залишаються основними цілями для російських військових. Він також зауважив, що забезпечити їхній надійний захист не вдасться ані зараз, ані до наступного опалювального сезону. На його думку, відновлення ТЕЦ може бути швидко зруйноване, і ключовим питанням залишається їх захист після відновлення.

Омельченко відзначив, що також підстанції Укренерго, які видають потужності атомних електростанцій, є пріоритетними мішенями для атак. Він зазначив, що тут з фізичним захистом ситуація не є настільки критичною, проте необхідно посилити заходи безпеки та створити запаси резервного обладнання.

На його думку, важливо зосередитися на розбудові модульних котелень та термомодернізації багатоповерхівок, проте закрити дефіцит тепла без відновлення великих ТЕЦ за 6-8 місяців не вдасться. Омельченко додав, що мешканці будинків також повинні активно долучатися до підготовки до зимового періоду, реалізуючи заходи із енергозбереження та налаштування генераторів для забезпечення електропостачання.

Наприкінці він зауважив, що уночі 7 березня російські війська здійснили удари по теплогенераційній інфраструктурі України, внаслідок чого у Києві понад 1900 житлових будинків залишилися без тепла.