В ефірі заявив народний депутат України, член Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
За його словами, на засіданні Комітету представники Міністерства оборони та Генерального штабу висловили підтримку законопроєкту, що дозволяє чоловікам віком 60 років і старше добровільно вступати на військову службу. Вони висловили бажання ухвалити його в першому читанні з подальшим доопрацюванням перед другим читанням, щоб врахувати побоювання військових.
Зокрема, необхідно не допустити масового вступу на службу колишніх полковників і підполковників, які можуть укладати контракти задля отримання фінансових виплат та поліпшення своїх пенсій, зауважив Веніславський.
Він також зазначив, що через потенційно значну кількість бажаючих чоловіків цієї вікової групи, члени Комітету прийняли спільне рішення про необхідність запобіжників, які обмежать коло осіб, що можуть займатися цим.
Планується залучати до служби виключно унікальних спеціалістів, яких в Україні є обмаль, але які є критично важливими для зміцнення обороноздатності країни.
Це не буде масовим явищем, адже до служби братимуться тільки ті, хто буде визнаний придатним, і які дійсно потрібні сектору безпеки. Висувати кандидатури зможуть лише військові керівники, і ці рішення прийматимуться виключно на найвищому рівні, щоб уникнути можливих зловживань”, – наголосив він.
- 30 квітня було зареєстровано законопроєкт №13229, який передбачає можливість добровільного підписання контрактів з Силами оборони України для громадян старше 60 років.