Представник Міністерства оборони Китаю Цзян Бінь висловив занепокоєння щодо інформації про нову поставку танків M1A2 Abrams від США до Тайваню та намірів Америки наростити продажі озброєння на острів.
Він заявив, що це ще один випадок, коли США, підтримуючи незалежність Тайваню, порушують основні інтереси Китаю. За його словами, такі дії лише ускладнюють ситуацію в Тайваньській протоці та провокують регіональну напруженість. Цзян Бінь підкреслив, що Китай рішуче виступає проти цього.
Крім того, він закликав Вашингтон зупинити військову співпрацю з Тайванем, попередивши, що в іншому випадку США ризикують отримати більше шкоди, ніж користі, зважаючи на загрозу “гри з вогнем”.
Китайський представник також наголосив, що американська зброя не зможе допомогти “сепаратистам”, як Пекін називає владу Тайваню. Він додав, що Народно-визвольна армія Китаю продовжить зміцнювати військову підготовку та готовність, підвищуючи свої можливості в веденні бойових дій.
Цзян Бінь підсумував, що Китай вживатиме рішучих заходів для запобігання сепаратистській діяльності та зовнішньому втручанню в справи Тайваню.