Індія збільшує поставки нафти з США через посилення санкцій проти РФ

У квітні очікується рекордне поставлення американської нафти в Індію, яке складе приблизно 7,6 мільйона барелів. Це стане найбільшим обсягом імпорту за останній рік, в умовах посилення санкцій проти російської нафти.

Про це інформує Reuters.

Як третій за величиною імпортер та споживач нафти у світі, Індія прагне розширити свої джерела поставок нафти. 

Це зумовлено тим, що нові американські санкції проти Росії можуть призвести до зменшення обсягів російської нафти, що надходить до Індії.

“Близько 7,6 млн барелів нафти, або 256 тис. барелів на день, прямували до Індії трьома дуже великими нафтовими судами та трьома суднами Suezmax”, – йдеться в повідомленні.

Минулого року Індія стала лідером серед країн, що імпортували російську нафту, оскільки багато інших припинили закупівлі через західні санкції, накладені на Росію у зв’язку вторгненням в Україну у 2022 році.

Крім того, Сполучені Штати активізували заходи, спрямовані на обмеження торгівлі російською нафтою, введенням додаткових санкцій проти російської державної судноплавної компанії “Совкомфлот”.